Co można robić ciekawego w długi weekend?
Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeśli sprytnie podejdziemy do tego, możliwe, że będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być zbyt – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, ale bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednak nie jest powiedziane, iż musimy koniecznie siedzieć w długi weekend w swoim domu, ogródku bądź na działce. To takie typowe… Dużo lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Pragi, Wiednia bądź Rzymu.
Każdego roku, w szczególności wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże pieczywo. To dobrze, przecież poznawanie odmiennych krajów, ludzi, potraw, etc. jest bardzo interesujące, lecz również rozwijające. Na wycieczkę możemy pojechać samemu, ew. z grupą znajomych, ale także z biurami podróży. Na pewno druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeżeli chcielibyśmy spędzić weekend w Neapolu – np., sam transport to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, że obie opcje mają całkiem sporo atutów.
Dla osób, które wolałyby jechać autem, a do tego nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można poznawanie naszego kraju. Przecież choćby Toruń to miejsce, w którym możemy miło spędzić czas. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, kategorycznie można odradzić Zakopane. Zakopane to bardzo popularny kurort turystyczny, lecz gdy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest niemal oblężona przez turystów – zwłaszcza tych z Warszawy.

Comments are closed.